Tehnologies

10 najlepších slúchadiel do roku 2020

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 17 V Júli 2021
Dátum Aktualizácie: 10 Smieť 2024
Anonim
10 najlepších slúchadiel do roku 2020 - Tehnologies
10 najlepších slúchadiel do roku 2020 - Tehnologies

Obsah

Nakupujte najlepšie slúchadlá s rozpočtom, cvičením a kvalitou zvuku

Naši redaktori nezávisle skúmajú, testujú a odporúčajú najlepšie produkty; Viac informácií o našom procese kontroly nájdete tu. Môžeme dostávať provízie za nákupy uskutočnené z našich zvolených odkazov.

The Rundown Best celkovo: „Takmer každý pár bezdrôtových slúchadiel s iPhone pracuje, ale žiadny z nich nie je dokonalý.“ Najlepšie zapojený: „Vytvorený tak, aby vydržal, znel skvele a nesklame vás tam, kde to môžu bezdrôtové slúchadlá.“ Najlepšie pre pohodlie: „Pár Bluetooth pukov naši recenzenti vysoko hodnotia snový zvukový podpis, na ktorom Bose urobil meno.“ Runner-Up, Best for iPhone: „Životnosť batérie je v skutočnosti lepšia ako kapacita AirPods Pro za päťhodinového hodnotenia, ďalších 24 hodín je k dispozícii v prípade.“ Najlepšie lacné káblové pripojenie: „Kvalitný púčik za veľmi prijateľnú cenu.“ Najlepšie pre smartfóny s Androidom: „Ich kompaktný a ergonomický dizajn umožňuje pohodlné nosenie do uší.“ Najlepšie lacné bezdrôtové pripojenie: „Vytvárajte solídny zvuk, ktorý by ste mohli očakávať od niečoho drahšieho.“ Najlepšia kvalita zvuku: „S pármi 5,8 mm ovládačov založených na graféne poskytujú slúchadlá ostré zvukové scenérie s mäsitými basmi.“ Najlepšia alternatíva AirPods: „Anker's Soundcore Liberty Air vás môže dopraviť do skutočne zasľúbenej bezdrôtovej krajiny za menej peňazí.“ Najlepšie pre beh: „Môžete prepínať medzi štyrmi veľkosťami koncov uší a tromi rôznymi ušnými ploutvami, čo vám poskytuje flexibilitu pri hľadaní dokonalej úrovne pohodlia.“

Najlepšie slúchadlá sa delia podľa dvoch typov: káblové a bezdrôtové. S káblovými slúchadlami na uši zvyčajne získate nepraktický kábel, ktorý sa pripája k vášmu telefónu alebo inému zvukovému zariadeniu, ale ušetrí vás tým batéria Bluetooth. Má tiež zvyčajne lepšiu kvalitu zvuku. Bezdrôtové slúchadlá prerušia kábel a sú čoraz potrebnejšie vo svete, čím eliminujú 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Vyhodnotili sme oba typy klapiek, pričom sme sa zamerali na ich kvalitu zvuku, potlačenie hluku, výdrž batérie a ďalšie faktory, aby sme sa rozhodli, čo je najlepšie.


Najlepšie celkovo: Apple AirPods Pro

Kvalita zvuku

Pri nákupe slúchadiel uvidíte niekoľko špecifikácií, ktoré môžu pomôcť určiť kvalitu zvuku.

Veľkosť ovládača

Za prevod signálu prichádzajúceho z vášho zariadenia na zvukové vibrácie je zodpovedný predovšetkým vodič. V podstate ide o reproduktor zložený z hlasovej cievky, magnetu a bránice.Veľkosť ušných koncoviek sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od asi 4 mm do 15 mm. Väčšie ovládače sú vo všeobecnosti výkonnejšie ako menšie ovládače, ale väčší ovládač nemusí nutne znamenať lepšiu kvalitu zvuku. Zvukové vlastnosti ovplyvňujú aj ďalšie faktory, ako je ladenie, materiály a kvalita stavby. Výrobca niekedy neuvedie ani veľkosť vodiča, ale je to v poriadku. Na určenie kvality zvuku vášho ucha môžete použiť ďalšie špecifikácie.


Režim zvuku

Režim zvuku bude hovoriť niečo ako „mono“ alebo najčastejšie „stereo“. Stereofónny zvukový režim znamená, že má pravý a ľavý zvukový kanál, takže poskytuje hĺbku zvuku. Mono znamená, že má iba jeden kanál, takže počujete rovnaké zvuky na každom uchu. Ak má dvojica slúchadiel režim „priestorového zvuku“, znamená to, že to znie, ako keby malo niekoľko kanálov (5.1 alebo 7.1), takže môžete počuť niekoľko vrstiev zvuku a ešte viac rozmerov, ako je možné pri stereofónnom zvuku.

Frekvenčná odozva

Frekvenčná odozva meria schopnosť slúchadiel reprodukovať vysoké a nízke tóny. Frekvencie sub-basov a basov sú medzi 20 a 250 Hz, zatiaľ čo vyššie tóny sú v rozsahu kHz. Bezdrôtové slúchadlá Jabra Elite Sport True majú minimálnu frekvenčnú charakteristiku 20 Hz a maximálnu frekvenčnú odozvu 20 kHz, ktorá pokrýva celý rozsah ľudského sluchu.

impedancia

Impedancia meria odpor a nižšie počty sú vo všeobecnosti lepšie, pretože to znamená, že slúchadlá vyžadujú menej energie a zosilnenia, aby vytvorili čistý zvuk. Pre ušné klapky sa zvyčajne zobrazuje impedančné číslo okolo 16 ohmov. Pre slúchadlá môže ísť vyššie.


citlivosť

Toto je miera účinnosti. Označuje, koľko zvuku môžu slúchadlá vydávať s daným množstvom energie. Ak slúchadlá alebo slúchadlá označujú citlivosť, bude to často 100 decibelov alebo viac.

Izolácia zvuku

Ak slúchadlá majú zvukovú izoláciu, znamená to, že majú nejaké prostriedky na blokovanie vonkajšieho hluku. Je to v podstate druh rušenia hluku. Blokovaním ušného kanála od iných zvukových vĺn sa zameriava na zvuk prichádzajúci z uší alebo slúchadiel.

Aktívne potlačenie hluku

Ak majú slúchadlá technológiu aktívneho potlačenia hluku (ANC), znamená to, že vytvárajú zvukové vlny, ktoré pôsobia proti šumu v pozadí a rušia vonkajší zvuk. Ak je potlačenie šumu prioritou, možno budete chcieť vyhľadať slúchadlá pomocou ANC.

Pripojenie Bluetooth a kodeky

Keď preskúmate špecifikácie pripojenia pre pár slúchadiel, často uvidíte informácie o verzii Bluetooth a kodeku. Typické bezdrôtové slúchadlá budú verzie Bluetooth 4.0, 4.1, 4,2 alebo 5.0, ale novšie verzie Bluetooth sú spätne kompatibilné, takže väčšina slúchadiel Bluetooth bude pracovať s väčšinou telefónov. Tiež by ste mali mať na pamäti dosah Bluetooth na ušiach, ktorý vám povie, ako ďaleko môžete prejsť od telefónu pri nosení uší a stále máte stabilné spojenie.
Kodek (znamená kompresiu / dekompresiu) vám povie, ako sa Bluetooth prenáša z telefónu na ušné slúchadlá. Povie sa niečo ako AAC a / alebo SBC a väčšina slúchadiel bude mať kompatibilný kodek pre telefóny s Androidom a telefóny iPhone.

Ovládanie uší

Väčšina klapiek na uši má určitý druh ovládacích prvkov hlasitosti, ako aj ovládacích prvkov pre hudobné funkcie, ako je prehrávanie, pauza, predchádzajúca a nasledujúca skladba. Ak sú do uší zabudované mikrofóny, budete mať tiež tlačidlá na prijímanie a odmietanie hovorov. Niektoré z týchto tlačidiel môžu zdvojnásobiť viac ako jednu funkciu. Napríklad tlačidlo „prehrávanie“ sa môže zdvojnásobiť ako tlačidlo „prijatie hovoru“ alebo „odmietnutie hovoru“ sa môže zdvojnásobiť ako tlačidlo „zastaviť“ alebo „pozastaviť“.

Niektoré slúchadlá majú dotykové ovládanie, zatiaľ čo iné majú fyzické tlačidlá. Mnoho slúchadiel ako AirPods je ovládaných pomocou kohútikov. Preskúmajte ovládacie prvky a skontrolujte, či budú ovládacie prvky pohodlné a ľahko prístupné.
Životnosť batérie

Bezdrôtové slúchadlá zvyčajne indikujú kapacitu batérie v miliampéroch alebo mAh. Toto je vzorec, ktorý určuje úložnú kapacitu batérie a je to čas, ktorý batéria vydrží, vynásobený vybíjacím prúdom. Ak chcete použiť príklad v reálnom živote, bezdrôtové slúchadlá do uší Jaybird - RUN XT Sport True majú batériu 80 mAh a batéria vydrží štyri hodiny. To znamená, že slúchadlá čerpajú 20 milimetrov energie (80 mAh delené 4 hodinami = 20 mA).
Dosiahnutie úplného nabitia bezdrôtových slúchadiel do uší by malo trvať medzi 60 minútami a 5 hodinami a väčšina uší vydrží štyri až 12 hodín na jedno nabitie. Dvanásť a viac hodín sa všeobecne považuje za veľmi dobré. Môžete však nájsť zariadenia s predĺženou výdržou batérie alebo zariadenia, ktoré sa dodávajú s nabíjačkou.

Prípady nabíjania

Ak plánujete pravidelne používať slúchadlá, je dobré nájsť pár slúchadiel, ktoré sú dodávané s nabíjacím puzdrom, ktoré môžete vziať so sebou na cestách. Tieto prípady poskytujú ďalšie dve alebo viac úplných poplatkov bez pripojenia k zásuvke, takže si môžete svoje puky nabíjať, keď ste mimo domova. Nájdete niekoľko slúchadiel vrátane puzdra na nabíjanie, ako sú Apple AirPods, Samsung Galaxy Buds a dokonca aj slúchadlá od menej známych značiek.

Vodeodolnosť

Vodotesné slúchadlá sú obzvlášť dôležité pre tých, ktorí ich plánujú používať vonku alebo pri cvičení. Odolnosť proti vode zabraňuje poškodeniu ušných slučiek pri kontakte s dažďom, potom alebo postriekaním vodou. Ak sú slúchadlá odolné voči vode alebo potu, uvidíte túto funkciu v popise produktu. Mali by ste vidieť aj hodnotenie odolnosti voči vode, napríklad IPX5, IPX6 alebo IPX7. Čím je číslo na konci vyššie, tým odolnejšie sú slúchadlá do vody.

Stupeň odolnosti voči vode IPX5 znamená, že produkt vydrží trvalé, nízkotlakové vodné prúdy. Ak má krytie IPX6 odolnosť voči vode, to znamená, že slúchadlá môžu odolávať vysokotlakovým postrekom vody. Akonáhle dosiahnete odolnosť proti vode IPX7, znamená to, že slúchadlá môžu byť ponorené do jedného metra vody až na 30 minút. Pretože však odolnosť proti vode neznamená nepremokavosť, pravdepodobne nie je dobré ísť si zaplávať do uší, aj keď majú hodnotenie odolnosti proti vode.

Asistenti hlasu a sprievodné aplikácie

Ak chcete, aby ste mali vždy k dispozícii hlasového asistenta, možno budete chcieť navštíviť slúchadlá typu Echo Buds alebo Google Pixel Buds.
Mnoho slúchadiel má sprievodnú aplikáciu, kde môžete upravovať ovládacie prvky, aktivovať a deaktivovať funkcie a dokonca zobraziť zdravotné informácie. Napríklad aplikácia Bose Connect vám umožňuje zobraziť si srdcový rytmus v reálnom čase.

Značky a výrobcovia

Pokiaľ ide o výber značky slúchadiel alebo uší, máte nespočet možností. Tu je niekoľko z týchto možností a čo môžu ponúknuť.

Slúchadlá mimo značky

Slúchadlá do uší sa líšia od iných technológií, ako sú telefóny a tablety, pretože v skutočnosti môžete za veľmi nízku cenu získať celkom dobrý pár slúchadiel mimo značky. Ušné slúchadlá s nižšou cenou môžu dokonca ponúkať podobné funkcie a funkcie ako možnosti s vyššími cenami. Možno nebudete mať najnovšie funkcie, ako je hlasový asistent, ale môžete získať dotykové ovládanie, odolnosť proti vode a izoláciu hluku pomocou slúchadiel alebo slúchadiel, ktoré stoja menej ako 50 dolárov. Na druhej strane, vystrelenie o niečo viac peňazí môže podporiť dlhovekosť a lepšiu celkovú kvalitu. Nezabúdajme ani na štýl. Slúchadlá sa stali trendom a pre niektorých ľudí je kľúčové mať správne slúchadlá - pár, ktorý vyzerá dobre.

jablko

Apple AirPods a Apple AirPods Pro sa stali veľmi populárnymi pre svoj štýl a ľahké použitie s iPhone. AirPods sú však nákladné, najmä ak ich porovnávate s konkurenciou, ktorá ponúka podobné funkcie za nižšie ceny.

Google

Budíky Google Pixel sú malé a štýlové, so slušnou výdržou batérie. Asistenta Google môžete vziať kamkoľvek so sebou a požiadať asistenta, aby vám hudbu zvýšil, keď nemáte voľnú ruku. Najnovšie budíky Pixel dokážu dokonca prekladať konverzácie v reálnom čase. Nové púčiky Pixel však majú určité šikovnosti a ovládacie prvky nie sú veľmi intuitívne.

Jabra

Jabra vyrába niekoľko rôznych modelov slúchadiel do uší a do uší, vrátane Jabra Evolve 65t, Jabra Elite 65t, Jabra Elite Sport a ďalších. Výrobky Jabra sú vo všeobecnosti dobre skonštruované a väčšina z nich má dosť dobrú výdrž batérie. Niektoré špičkové slúchadlá Jabra majú zabudovanú Alexu, ale za najlepšie slúchadlá Jabra zaplatíte peknú cent.

príslušenstvo

Môžu sa vám zobraziť niektoré slúchadlá do uší, slúchadlá alebo puky, ktoré sa dodávajú s ďalšími koncovkami do uší, háčikmi na uši alebo puzdrámi. Niekedy výrobca ponúkne rôzne veľkosti koncoviek do uší alebo ušných háčikov, aby ste sa čo najlepšie prispôsobili. Môžete si tiež zakúpiť príslušenstvo s príslušenstvom na trhu s náhradnými dielmi, napríklad remienok na pripojenie vašich AirPodov alebo ďalšie nabíjacie puzdro.

záver

Pri vyberaní slúchadiel nezabudnite, ako, kedy a kde ich budete používať. Ak sa chystáte cvičiť alebo často používate puky vonku, pozrite sa na vlastnosti, ako je stabilita, dobrá odolnosť proti vode, dobrá kvalita zostavenia a dobrá výdrž batérie. Ak počúvate hudbu a telefonujete, hľadajte najlepšiu kvalitu zvuku, potlačenie šumu a vyspelú technológiu mikrofónu.

Nákup najdrahšieho slúchadiel nezaručuje, že s nákupom budete spokojní. Najlepšie je starostlivo preveriť dizajn, vlastnosti a kvalitu zvuku a určiť najlepšie púčiky pre váš individuálny životný štýl.

Najviac Čítania

Odporúčame

Apple AirPods Pro Recenzie
Tehnologies

Apple AirPods Pro Recenzie

Naši redaktori nezávile kúmajú, tetujú a odporúčajú najlepšie produkty; Viac informácií o našom procee kontroly nájdete tu. Môžeme dotávať prov&...
Ako nájsť IP adresu tlačiarne
Internet

Ako nájsť IP adresu tlačiarne

IP adreu ieťovej tlačiarne v ieti nájdete jedným zo štyroch pôobov. Ak chcete nájť túto adreu IP, pozrite a do ponuky na tlačiarni, kontrolujte natavenia tlačiarne v počí...